Zgodnie z umową o powierzenie grantu, zawartą z Narodowym Centrum Kultury, w dniu 31 sierpnia 2023 kończy się realizacja projektu „Centrum Kultury na Cyfrowo!”

6 lipca 2023 odbyła się ostatnia już dostawa zakupionego sprzętu w ramach zadania „Centrum Kultury na Cyfrowo!”. Dostawa dotyczyła sprzętu do prowadzenia transmisji online (cyfrowy aparat fotograficzny, cyfrowa kamera studyjna, dron do nagrań video i stabilizator – gimball).
Dostawcą jest firma Cyfrowe.pl sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

W dniach 11, 12 oraz 15 maja odbyło się kolejne szkolenie i prezentacja dotyczące obsługi zakupionego sprzętu cyfrowego i oświetlenia (zasady konfiguracji, działania oraz praktycznego wykorzystania w działaniach online).
Wykonawcą usługi jest firma Music-Ton Sklep Muzyczny Sławomir Borawski z siedzibą w Łomży.

11 maja 2023 to kolejna dostawa sprzętu i oprogramowania, zakupionego w ramach zadania „Centrum Kultury na Cyfrowo!”. Tym razem obejmuje elementy wyposażenia cyfrowego tj. mikser cyfrowy, mikrofony, monitory studyjne, rampy i oświetlenie sceniczne, a także pętle indukcyjne dla osób niesłyszących.
Dostawcą jest firma Music-Ton Sklep Muzyczny Sławomir Borawski z siedzibą w Łomży.

W dniach 28 kwietnia, 2 maja oraz 4 maja odbyło się szkolenie i prezentacja dotyczące obsługi zakupionego sprzętu komputerowego i oprogramowania, w szczególności zasad konfiguracji, działania oraz praktycznego wykorzystania w działaniach online.
Wykonawcą usługi jest firma Office Center S.C. z siedzibą w Łomży.

W dniu 28 kwietnia 2023 nastąpiła pierwsza dostawa sprzętu i oprogramowania, zakupionego w ramach zadania „Centrum Kultury na Cyfrowo!”. Dostawa obejmuje sprzęt komputerowy z akcesoriami, oprogramowanie graficzne i muzyczne.
Dostawcą jest firma Office Center S.C. z siedzibą w Łomży.

No i udało się! Właśnie zakończyliśmy cykl szkoleń zarówno stacjonarnych jak i on-line w ramach projektu „Centrum Kultury na cyfrowo” dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Polska Cyfrowa”, projekt „Konwersja cyfrowa domów kultury”.
W sumie uczestniczyliśmy w 47 godzinach szkoleń on-line i 16 godzinach zajęć stacjonarnych.
Były to:
26 października 2022 r. 2 godziny konsultacji on-line wraz z przekazaniem narzędzi do autodiagnozy,
21 grudnia 2022 r., 13 i 16 stycznia oraz 19 lutego 2023 r. odbyliśmy w sumie 13 godzin tutoringu, podczas którego poznawaliśmy najnowsze trendy w promocji działań placówek kultury, cyfrowe narzędzia do poprawy realizacji działań, sposoby sieciowania itp. W tych zajęciach uczestniczyli wszyscy pracownicy Centrum.
W kolejnych zajęcia on-line, w których uczestniczyliśmy już pojedynczo poznawaliśmy szczegółowo narzędzia i metody wykorzystywane we współczesnych technologiach cyfrowych.
13 – 14 lutego 2023 r. – „Preprodukcja i postprodukcja materiału wideo (Jak przygotować live streaming, webinarium, podcasty?)”.
1 – 2 marca 2023 r. – „Multimedialne narzędzia do zarządzania zespołem”.
20 – 21 marca 2023 r. – „Wdrażanie innowacji technologicznej w instytucji”
27 – 28 marca 2023 r. – Wirtualne narzędzia w edukacji kulturalnej.
Każde z powyższych zajęć trwały 2 x po 8 godzin.
W między czasie też, w dniach 21 – 22 listopada 2022 r. odbyły się zajęcia stacjonarne w naszej świetlicy w Lachowie, w których uczestniczyli wszyscy pracownicy CKGK. Zajęcia poprowadziła trenerka w projekcie „Konwersja cyfrowa domów kultury” dr Anna Małczuk-Wakulińska. Podczas 16 godzin zajęć poznawaliśmy i korzystaliśmy z najnowszych programów i narzędzi cyfrowych. Zapoznaliśmy się też ze sposobami ich wykorzystania w naszej placówce.
Poniżej parę fotek z naszego szkolenia stacjonarnego 🙂







Miło nam poinformować, iż w dniach 21 – 22 listopada w ramach projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury wszyscy pracownicy naszej placówki wzięli udział w szkoleniu. Wykładowczynią była dr Anna Małczuk-Wakulińska. Przez te, niestety tylko, dwa dni mogliśmy nauczyć się mapowania możliwości placówki w oparciu o posiadane zasoby osobowe i materialne oraz zapoznaliśmy się z najnowszymi narzędziami internetowymi uatrakcyjniającymi ową ofertę. Mamy nadzieję – powiem więcej – jesteśmy przekonani, że już wkrótce będziecie mogli skorzystać z zajęć, w których programy te zostaną wykorzystane.
Bardzo dziękujemy za atrakcyjnie poprowadzone warsztaty. Nasza ocena – 5. Oczywiście w systemie akademickim!

Od października 2022 roku realizujemy projekt o powyższym tytule. Grant na jego realizację otrzymaliśmy w ramach projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury”, Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym. 3.2 „Innowacyjne rozwiązania
na rzecz aktywizacji cyfrowej”.
Celem projektu jest zwiększenie zakresu działania Centrum Kultury, w tym nabycie przez pracowników kompetencji i umiejętności do prowadzenia i rozwijania działań z zakresu edukacji kulturalnej i animacji działań kulturalnych wśród mieszkańców Gminy, poprzez uczestnictwo w szkoleniach poszerzających wiedzę o projektowaniu oferty programowej online, narzędziach internetowych oraz o obsłudze sprzętu. Dodatkowym celem jest wprowadzenie i wykorzystanie nowoczesnych technologii, zgodnych z aktualnymi
standardami, niezbędnymi do prowadzenia w sposób cyfrowy oraz online działań edukacyjnych i animacyjnych. Osiągnięte to będzie dzięki doposażeniu Centrum w nowoczesne stacje graficzne wraz z monitorami i niezbędnym oprogramowaniem, kamerę 4K, dron 4K, aparat cyfrowy i tablet graficzny do tworzenia filmów i transmisji, stworzeniu mini studia nagrań poprzez zakup miksera cyfrowego,
mikrofonów, głośników odsłuchowych, a także odpowiednich lamp studyjnych z filtrami i statywami.
W sumie na realizację projektu otrzymaliśmy grant w wysokości 121 tyś. złotych.
